تشریح آخرین محدودیت های کرونایی در جلسه ستاد کرونای شهرستان جم

1 آذر 1399
رییس ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان جم گفت: از یکم آذرماه تمامی ورودی های شهرجم بسته خواهند شد تنها خودروهای با پلاک بومی می توانند از یک ورودی (سه راه پالایشگاه) وارد جم شوند.

فرماندار جم: مسدودسازی کلیه ورودی های شهر جم به جز یک ورودی

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان محمد حسینی صبح امروز در نشست ستاد مبارزه با کرونای شهرستان جم گفت: ممنوعیت های جدید ستاد ملی مبارزه با کرونا شهر محور می باشد و بر اساس رنگ بندی شهرستان ها در سه سطح زرد، نارنجی و قرمز از روز شنبه اول آذرماه به مدت دوهفته اجرایی می شود.

حسینی با بیان اینکه گروه های ۳ و ۴ شغلی با توجه به وضعیت نارنجی شهرستان جم تعطیل می شوند افزود: از اول آذرماه ممنوعیت های جدید آغاز شده و صنوفی که باز می باشند در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، تا پایان طرح پلمب می شوند.

رییس ستاد کرونا در جم از مسدودسازی کلیه ورودی های شهر جم خبر داد و افزود: کلیه ورودی های شهر جم بسته می شود و تنها خودروهای با پلاک بومی می توانند از یک ورودی (سه راه پالایشگاه) وارد جم شوند.

وی با تاکید بر اینکه مصوبات و دستورالعمل های ابلاغی حکم قانون را دارد افزود: کلیه مصوبات برای تمامی دستگاه های اجرایی لازم اجراست و در صورت تخلف بار حقوقی برای آن دستگاه در پی خواهد داشت.

فرماندار جم خاطر نشان کرد: تا پایان اسنفدماه به مدت چهار ماه برای اقشار آسیب پذیر به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان برای هر نفر ماهانه واریز می شود و ۱۰ میلیون خانوار نیز مشمول وام ۱ میلیون تومانی خواهند شد.

وی افزود: کارمندان غیر ساکن ادارات و شرکت های مستقر در شهرستان جم برای جابجایی با پلیس راهور و نیروی انتظامی شهرستان مکاتبات لازم را انجام دهند تا برای تردد دچار مشکل نشوند.

نماینده عالی دولت در شهرستان جم گفت: بیماران و افرادی که برای انجام مراقبت های پزشکی نیازمند مراجعه به سایر استان ها می باشند با ارائه مستندات لازم به شبکه بهداشت و درمان، مجوز تردد بین شهری را دریافت کنند.

حسینی بیان کرد: عبور و مرور به مجمتع مسکونی پارس جم و شهرک پردیس تنها از یک ورودی انجام می گیرد و راه ورودی از سمت اتوبان تنها برای اتوبوس های کارکنان و خودروهای شرکتی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه مدیران ادارات نسبت به اجرای دورکاری کارمندان در وضعیت های نارنجی و قرمز اقدامات لازم را انجام دهند افزودد: کلیه ادارات و امکانات آن ها در اختیار ستاد مبارزه با کرونا شهرستان قرار می گیرد و مدیران ادارات تنها برای جلسات ضروری می توانند با هماهنگی فرمانداری از شهرستان خارج شوند.

دبیر ستاد کرونا در شهرستان جم: تعطیلی صنوف گروه ۳ و ۴ از یکم آذرماه در جم

احمد قاسمی در نشست ستاد مبارزه با کرونا گفت: هم‌ اکنون شهرستان جم در وضعیت نارنجی قرار دارد و از یکم آذرماه گروه های شغلی ۳ و ۴ در سطح شهرستان جم تعطیل می شوند.

قاسمی افزود: در این ایام صنوف سایر گروه ها در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، بدون صدور اخطاریه، پلمب خواهند شد.

وی افزود: مراسمات عروسی و‌ختم در شهرستان جم عامل افزایش موارد بستری شده است و شهروندان از دورهمی ها پرهیز کنند.

دادستان عمومی و انقلاب جم: با برگزارکنندگان مراسم عروسی و ختم برخورد قضایی می شود

روح الله فروغی فر در جلسه امروز ستاد مبارزه با کرونا در جم گفت: برخی افراد برخلاف ممنوعیت و توصیه های ستاد مبارزه با کرونا، اسرار بر برگزاری مراسم عروسی دارند که در شرایط کنونی امری تاسف بار است.

فروغی فر با بیان اینکه هشدارها و حساسیت سازی توسط مسئولین صورت گرفته است خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی با برگزاری هرگونه مراسم ختم و عروسی به طور جد ورود کرده و برخورد قانونی می کند.

وی در ادامه افزود: نیروی انتظامی، اداره صمت، دهیاران و شبکه بهداشت و درمان در صورت برگزاری هرگونه مراسم و تجمع به دادستانی اعلام کنند تا با افراد متخلف برخورد شود.

فرمانده انتظامی شهرستان جم: ممنوعیت ورود پلاک های غیربومی به جم از یکم آذرماه /متخلفین مبلغ 500 هزار تومانی جریمه می شوند

سرهنگ علی مهدیان با بیان اینکه با ایجاد موج جدید شیوع ویروس کرونا، محدودیت جدید ستاد مبارزه با ویروس کرونا از یکم آذرماه تا اطلاع ثانوی در شهرستان جم اجرایی می شود افزود:

مهدیان با بیان اینکه ورود خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی به شهرستان های قرمز و نارنجی ممنوع می باشد. در صورت ورود خودروهای با پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی مبلغ ۵۰۰ هزار تومان و در شهرهای قرمز مبلغ ۱ میلیون تومان در هر ۲۴ ساعت جریمه خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه جم در وضعیت نارنجی قرار دارد خاطر نشان کرد:در روز دوشنبه هر هفته وضعیت شهرها از سوی ستاد ملی کرونا اعلام می شود که با توجه به آن، محدودیت ها اعلام می شود.

وی با بیان اینکه کارمندان غیرساکن ادارات و شرکت های مستقر در شهرستان جم نیز نسبت به مجوز تردد اقدامات لازم را انجام دهند افزود: خودروهای امدادی و درمانی ، ماشین های حمل بار و وسیله های نقلیه عمومی شامل محدودیت های جدید ترافیکی نمی باشند.

سرهنگ مهدیان خاطر نشان کرد: تمامی کنترل ها و محدودیت ها در ورودی شهرها صورت می گیرد و در خروجی شهرها منعی برای تردد وجود ندارد.   

تاریخ بروز رسانی:   1 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >