رییس شبکه بهداشت و درمان جم:
49 درصد از مبتلایان به کرونا در جم از کارمندان هستند / 66 درصد موارد مثبت کرونای شهرستان در سنین زیر 40 سال

27 آبان 1399

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، احمد قاسمی در جسله ستاد مبارزه با کرونای جم با اشاره به نارنجی شدن رنگ این شهرستان اظهار داشت: با وضعیت فعلی از اول آذر ماه مشاغل گروه های شماره 3 و 4 که از سوی وزارت بهداشتی اعلام شده است تعطیل می شوند.

قاسمی با اشاره به اینکه شیب موارد مثبت کرونا و بستری ها در سطح شهرستان صعودی شده است افزود: آمار موارد بستری بیماران تنفسی در این هفته نسبت به دو هفته قبل، چهار برابر شده است که این آمار بسیار نگران کننده است.

وی با با بیان اینکه علی رغم تاکیدهای ستاد مبارزه با کرونا، شاهد برگزاری مجالس عروسی و دورهمی در سطح شهرستان هستیم گفت: مجالس عروسی، عزا و دورهمی ها عامل اصلی افزایش موارد مثبت و بستری شده است و باید شهر‌‌وندان نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی حساسیت بیشتری داشته باشند و از برگزاری هرگونه دورهمی و مراسم جدا خودداری کنند.

دبیر ستاد کرونا در جم با اشاره به اینکه 49 درصد از بیماران مبتلا به کرونا از کارمندان ادارات و شرکت ها هستند افزود: این آمار بالای ابتلا در میان ابتلا نشان دهنده عدم رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی در سطح ادارات شهرستان است.

وی با اشاره به اینکه 4 درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستات جم فوت کرده اند خاطرنشان کرد: بیشتر ابتلایان به کرونا بر خلاف باور عموم در رده میانسالان می باشد تا سالمند و در شهرستان جم 66 درصد از موارد مثبت کرونا در سنین زیر 40 سال بوده است.

دبیر ستاد کرونا در شهرستان جم افزود: استفاده تاکسی ها از کارت خوان سیار، ممنوعیت گل آرایی ماشین عروس در گل فروشی ها، عدم چاپ آگهی ترحیم و کارت عروسی در چاپخانه ها، عدم پذیرش مشتری عروس و داماد توسط آرایشگاه ها، تعطیلی آرامستان ها و عدم برگزاری مجالس عروسی و ختم از جمله راه کارهایی است که می توان جلوی شیوع بیماری کرونا را در جم گرفت.   

تاریخ بروز رسانی:   27 آبان 1399

تعداد بازدید:   ۷

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >