انجام بیش از 7هزار 500 بازدید از صنوف و اماکن عمومی در شهرستان جم / تعطیلی 31 واحد صنفی متخلف در ایام کرونا / جمع آوری بالغ بر 1 تن مواد تاریخ مصرف گذشته

20 آبان 1399
مسئول واحد سلامت محیط و کار شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای جم در راستای مبارزه با بیماری کرونا، 7 هزار و 521 مورد بازرسی از واحدهای صنفی این شهرستان انجام داده که از این تعداد 31 واحد صنفی متخلف پلمب شده ‌است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، مجید ابراهیمی با اشاره به اینکه نظارت جدی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در صنوف یکی از مهم ترین اقدامات پیشگیرانه وزارت بهداشت در همه گیری کرونا بود اظهار داشت: بازرسان بهداشت محیط جم در ایام همه گیری ویروس کرونا بالغ بر 6 هزار  بازدید از صنوف حساس از جمله نانوایی، رستوران، سوپرمارکت  و ... انجام دادند.

وی با بیان اینکه 165 بازدید مشترک با همراه سایر دستگاه های اجرایی و نظارتی در شهرستان انجام شده است افزود: تعداد 1521 نیز از اماکن عمومی از جمله تالارها، سالن‌های ورزشی، قهوه‌خانه‌ها، رستوران‌ها و جایگاه‌های سوخت انجام شده که فعالیت این دسته از صنوف در حفظ سلامتی شهروندان تاثیر مستقیم دارد.

وی با اشاره به اینکه آموزش متصدیان یکی از اولویت های اصلی کارشناسان بهداشت در زمان بازدیدها می باشد خاطر نشان کرد: در این بازدیدها  39 مورد به مراجع قضایی ارجاع داده شد و تعداد 31 صنف متخلف به علت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی پلمب شد.

وی با بیان در ایام همه گیری یک هزار و 88 کیلوگرم مواد غذایی تاریخ مصرف شده از صنوف شهرستان جم جمع آوری شده است گفت: این مواد پس از توقیف و جمع آوری در ستاد شبکه، معدودم سازی شد و افراد متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.

مسئول واحد سلامت محیط و کار شبکه بهداشت و درمان جم همچنین اضافه کرد: کارشناسان بهداشت محیط تعداد 24 مورد نظارت بر غسل، کفن و دفن اجساد افراد مثبت کرونا در آرمستان های جم داشتند.

ابراهیمی با تاکید بر اینکه اجرای طرح تشدید نظارتی در مواقع بحران و به ویژه دوران همه‌گیری ویروس کرونا از شاخص‌ترین فعالیت‌های واحدهای بهداشتی است افزود: در این طرح واحدهای بهداشت محیط با بسیج همه امکانات و نیروهای فنی خود برای حفظ و ارتقای سلامت عموم شهروندان، در تمامی مناطق شهری و روستایی از مراکز تهیه و توزیع و اماکن عمومی بازدید کرده و در سدد رفع نواقصات می باشد.


کلمات کلیدی:
بهداشت     محیط    

تاریخ بروز رسانی:   20 آبان 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >