کارشناس مواد غذایی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم:
تغذیه سالم، شاه کلید مقابله با بیماری کرونا

10 آبان 1399
کارشناس مواد خوراکی و آشامیدنی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم عنوان داشت: تغذیه سالم در دوران کرونا شاه کلید مقابله با این بیماری است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم، مهندس امین پناهیان بیان داشت: در هر جامعه ای ،اصول رعایت تغذیه سالم در شرایط عادی لازمه یک زندگی سالم بر محور توسعه پایدار است، اما وقتی با بحرانی مانند کرونا مواجه می شویم، رعایت اصول تغذیه سالم یکی از ارکان مهم و اساسی در تامین سلامت و کوتاه تر کردن دوران این بحران اهمیت پیدا می کند .

وی با اشاره به اینکه مصرف غذاهای سالم و فراسودمند، همواره نقش قابل توجهی در افزایش مقابله با بیماری‌ها را دارند، اظهار کرد: علاوه بر رعایت مسائل بهداشتی، تقویت سیستم ایمنی و دفاعی بدن می‌تواند تقش قابل توجهی در مقابله با ویروس کرونا داشته باشد.

پناهیان در رابطه با استفاده از مکمل ها برای مقابله با کرونا گفت: به صورت کلی باید یک رژیم غذایی مناسب که از هرم غذایی تبعیت کرده، متنوع بوده و از انواع گروه های غذایی استفاده کند، رعایت شود.

وی ضمن بیان اینکه مواد غذایی، 85 درصد نیازها را تامین می کند و نیازی به مصرف مکمل مگر در موارد خاص وجود ندارد عنوان داشت:ویتامین D،E و A در تقویت سیستم ایمنی بدن افراد مفید است و این ویتامین ها که محلول در چربی هستند از طریق مصرف مواد غذایی مختلف تامین می شوندو  به جز ویتامینD که از طریق مواد غذایی به میزان کافی تامین نمی شود.

 کارشناس مواد خوراکی و آشامیدنی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم اضافه نمود: در ایران نیز اکثر مردم با کمبود ویتامین D مواجه هستند که از طریق سنتز نور خورشید در بدن تولید می شود بنابراین بهترین کار این است که با مصرف دوز پایین این ویتامین کمبود آن بر طرف شود.

پناهیان ضمن بیان اینکه ویتامین C از جمله ترکیباتی است که نقش آنتی اکسیدانی قوی دارد، یادآور شد: این ویتامین می‌تواند در گلبول سفید خون که کلید مبارزه با ویروس‌ها است، نقش قابل توجه ای را داشته باشد و با توجه به اینکه بدن انسان قادر به تولید و ذخیره ویتامین C نیست، باید با مصرف روزانه سبزیجات و میوه‌ ها، سیستم ایمنی بدن را تقویت کرد.

وی افزود: در دوران شیوع ویروس کرونا بسیار مهم است که بیماران مبتلا به کرونا چه مواد غذایی را مصرف کنند تا روند بهبود تسریع شود و چه مواد غذایی را مصرف نکنند تا علائم بیماری آنها شدت نگیرد.

کارشناس مواد خوراکی و آشامیدنی جم اظهار داشت: مصرف پروتئین و ویتامین در تقویت سیستم ایمنی بدن افراد مبتلا به کرونا ویروس بسیار مؤثر است و فرد بهتر می‌تواند با بیماری کرونا مقابله کند و مصرف پروتئین به طور صد درصد برای سیستم دفاعی بدن لازم است.

وی تاکید نمود: تمام ویتامین‌ها برای بدن و مبارزه با کرونا مورد نیاز است و در اپیدمی کرونا مصرف ویتامین D بیشتر از قبل توصیه می‌شود، اما نباید خوردن این ویتامین از سطح عادی مصرف بالاتر برود.


کلمات کلیدی:
کرونا     تغذیه    

تاریخ بروز رسانی:   10 آبان 1399

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >