رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم:اخبار و اطلاعات مربوط به بیماری کرونا،صرفا از طریق شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیگیری شود

5 اسفند 1398

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: جهت جلوگیری از سلب آرامش روانی شهروندان، اخبار و اطلاعات مربوط به بیماری کرونا،صرفا از طریق شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم پیگیری شود.

احمد قاسمی عنوان داشت: کرونا یک بیماری ویروسی می باشد که علایمی شبیه سرماخوردگی مانند آبریزش بینی،سرفه،عطسه،لرزش دست،گلودرد،سردرد و تب دارد و همچنین باعث ایجاد عفونت و مشکلات در دستگاه تنفسی فوقانی می شود.

وی افزود: باتوجه به اینکه هنوز واکسن و درمان مناسب برای این بیماری وجود ندارد، لازم است در خصوص راه های پیشگیری و انتقال بیماری، اطلاعات و آگاهی مناسبی داشته باشیم تا بتوانیم به سلامتی از این مسیر گذر نماییم.

قاسمی از: پوشاندن دهان هنگام عطسه و سرفه با دستمال و یا قسمت بالای آستین(بلافاصله دستمال را دور انداخته و دستها را بشوییم) ، خودداری از تماس نزدیک با فرد بیماربا علایم تنفسی تب دار مبتلا ،مراجعه فوری به پزشک درصورت ابتلا به بیماری تنفسی،و بیان سابقه مسافرت اخیر خود به عنوان راه های پیشگیری از بیماری کرونا نام برد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم همچنین :استفاده از ماسک و دستکش یکبار مصرف،حفظ فاصله حداقل یک قدمی با سایر افراد، شستن مکرر دستها با آب و صابون،جلوگیری از لمس حیوانات وحشی و اهلی و سطوح آلوده به ترشحات حیوانات،عدم مصرف فراورده های خام یا پخته نشده را از دیگر عوامل موثر در پیشگیری از بیماری مذکور دانست.

وی درپایان از همه شهروندان خواست که اخبار و اطلاعات دقیق و صحیح درخصوص بیماری کرونا را صرفا از طریق دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و یا شبکه بهداشت و درمان شهرستان دریافت نمایید.   

تاریخ بروز رسانی:   5 اسفند 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >