پیام تبریک معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم به مناسبت گرامیداشت روز بهورز

12 شهريور 1396

اصغر نوروززاده، معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم،به مناسبت گرامیداشت روز بهورز پیامی منتشر نمودند که متن پیام بدین شرح است:

چه زیباست نگارش قلم در ستایش آنان که زندگی خود را وقف آسایش دیگران می کنند. ۱۲ شهریود ماه روز بهورز یادآور خاطرات به یادماندنی است و در دل خود حدیث ایثار و از خود گذشتگی را جای داده است.                        

۱۲ شهریور ماه به عنوان روز بهورز نامگذاری شده است  در چنین روزی در سال ۱۳۶۳ وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی وقت با هدف خدمت رسانی و فقر زدایی هر چه بیشتر از جمعیت روستایی، دست به تاسیس خانه هایی با نام خانه بهداشت زد و در جهت تامین کادر متخصص این خانه ها به تربیت افرادی همت گمارد که بهورز نام گرفتند . کاهش میزان مرگ و میردر روستا ها ، جلوگیری از عوارض حاملگی های متعدد ،واکسیانسیون کودکان ، آموزش مادران  و...ازجملهمهمترین فعالیت های بهورزان است .

بهورز کسی که توانسته مهم ترین مفاهیم سلامت و بهداشت را به ساده ترین شکل، با شیواترین لهجه، بهترین زبان و با زیباترین الفاظ با زبان روستایی بازگو نماید. بهورز نوید دهنده سلامتی است اومانوس با روستا، آشنا به درد و شیوه زندگی روستائیان است. بهورز زندگی و وجودش را وقف سلامتی، بهبودی و سالم زندگی کردن مردم نموده است. بهورز کسی است که علم را با عمل همراه ساخته و با تعالیم خویش چراغ راه سالم زیستن را به دست روستائیان داده تا با آگاهی و بینش بیشترقدم در راه خوشبختی نهند.

بهورز بهترین دوست روستایی است که او را به وادی سلامتی راهنمایی و هدایت می کند. بهورز محرم مردم و ناجی کودکان روستایی و در یک کلام راهنمای مردم روستاست که در جهت پیشبرد هدف خویش در گرمای سوزان تابستان و سرمای سخت زمستان در کنار مردم و با مردم گام بر می دارد. بهورزان از جمله پرسنل پر تلاش شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم هستند که در خط مقدم ارتقاء و حفظ سلامتی صادقانه در خانه های بهداشت است، مشغول به فعالیت می باشند .

بدینوسیله 12 شهریور ماه روز بهورز را محضر کلیه بهورزان زحمت کش عرصه سلامت شهرستان جم تبریک گفته و از خداوند متعال آرزوی صحت ، سلامتی و تندرستی برای این عزیزان خواستاریم.   
تعداد بازدید:   ۲۹

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >