رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم:
هپاتیت B شایعترین نوع هپاتیت در شهرستان جم می باشد

15 امرداد 1396

احمد قاسمی گفت: شایعترین نوع هپاتیت در شهرستان جم هپاتیت B می باشد.

وی عنوان داشت:بیماری هپاتيت ( التهاب كبد) مي تواند بر اثر عوامل مختلفي از جمله بسياري از داروها،ويروس هاي مختلف ،بيماريهاي خود ايمني و بيماريهاي ژنتيكي پديد آيد ولي مهمترين عامل ايجاد كننده ي آن ويروس ها هستند که تا كنون 6 نوع ويروس هپاتيت شناخته شده است و شايعترين آنها در دنيا ، ويروس هپاتيت  A،  Bو  C  ميباشد.

قاسمی افزود: سازمان جهاني بهداشت اعلام كرد كه امروزه در دنيا 500 ميليون نفر مبتلا به يكي از بيماريهاي هپاتیت نوع bوc هستند يعني از هر 12 نفر، يك نفر به هپاتيت b و c مبتلا است كه حدود يك سوم جمعيت جهان را شامل ميشود .

این مقام مسئول ضمن بیان اینکه هپاتیت B یکی از خطرناک ترین انواع هپاتیت‌ها است، گفت: این بیماری در اثر ویروس‌های مختلف ایجاد شده و باعث التهاب و تورم در کبد می‌شود و به بافت کبد آسیب جدی وارد می‌کند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم افزود: شايعترين نوع هپاتيت در شهرستان جم هپاتيت b ميباشد كه لازم است شهروندان گرامي از راههاي انتقال و پيشگيري از بيماري اطلاع كافي داشته باشند.

احمد قاسمی خاطر نشان ساخت: انتقال از طریق مادر آلوده به جنين ، خون و فرآورده هاي خوني آلوده به ويروس ،تماس هاي جنسي محافظت نشده با فرد مبتلا به هپاتيت ،استفاده از سرنگ آلوده مشترك جهت تزريق،خالكوبي و تاتو كردن يا سوراخ كردن گوش با وسايل آلوده به ويروس ،استفاده از مسواك يا تيغ ريش تراش كه آلوده به خون مي باشد و اقدامات دندانپزشكي در مراكزي كه وسايل به خوبي ضد عفوني نمي گردد از راههای انتقال هپاتیتB می باشند.

وی تاکید نمود: تزريق واكسن بر عليه بيماري هپاتيت  Bدر گروه در معرض خطر، پرهیزاز بي بند و باري هاي جنسي و  تماس هاي جنسي محافظت نشده، عدم استفاده از سرنگ مشترك ، شناسايي مادران آلوده به ويروس، عدم استفاده مشترک از ريش تراش، مسواك،لوازم آرايشي يا لوازم شخصي ديگران، ضد عفوني كردن كليه لوازم جراحي ،دندانپزشكي ،و پزشكي ... ،آزمايش خون كليه اهداء كنندگان خون،جلوگيري از خالكوبي،حجامت و ختنه به صورت سنتي نیز از راههای پیشگیری از انتقال این بیماری می باشد.   
تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >