کارشناس مواد غذایی و آرایشی بهداشتی شبکه بهداشت جم:
وابستگی ناخواسته، از عوارض استفاده طولانی مدت از لوازم آرایشی می باشد

11 تير 1396

مهندس امین پناهیان عنوان داشت: استفاده مداوم و طولانی مدت از لوازم آرایشی، باعث ایجاد وابستگی ناخواسته در مصرف کننده می گردد.

وی افزود: بخش عمده بازارهای لوازم آرایشی کشور ما،در اختیار مارک ها و برند های چینی،ترکیه ای  و کره ای می باشد که کشورهای مذکور توانسته اند با عرضه لوازم آرایشی ارزان قیمت در بسته بندی های شیک و جذاب ، سهم عمده ای از بازار را به خود اختصاص دهند.

ایشان اضافه نمودند: میزان مصرف لوازم آرایشی در کشور ما ، چند برابر کشورهای دیگر می باشد که یکی از دلایل این امر ، پایین بودن درآمد بسیاری از اقشار جامعه و مصرف لوازم آرایشی با کیفیت پایین می باشد که باعث می گردد تا مصرف کننده حجم بیشتری از مواد آرایشی را مصرف نماید.

این کارشناس مواد آرایشی  عنوان کرد: بالا بودن سود لوازم آرایشی بهداشتی، سودجویان را به سمت قاچاق و عرضه محصولات با کیفیت و قیمت پایین سوق داده است و برای بسیاری از مصرف کنندگان، این توهم را ایجاد نموده اند که قیمت پایین این محصولات به دلیل قاچاق بودن و عدم پرداخت مالیاتها و مبالغ گمرکی می باشد.

مهندس پناهیان خاطر نشان ساخت: یکی از راههای مبارزه با قاچاق لوازم آرایشی بهداشتی، استفاده از برچسب اصالت کالا روی این محصولات می باشد و البته این کار منوط به شناسایی و نحوه استفاده از این برچسب و ایجاد این فرهنگ در مصرف کنندگان لوازم آرایشی بهداشتی می باشد.

وی افزود: لوازم آرایشی از مواد شیمیایی تشکیل شده است و استفاده مداوم و طولانی مدت از این کالا، باعث ایجاد عوارض در مصرف کننده می گردد، حال اگر این اقلام از نوع تقلبی باشد آسیبهای جدی و جبران ناپذیری بر جای خواهد گذاشت که پشیمانی مصرف کننده را به دنبال خواهد داشت.

ایشان اضافه نمودند: یکی از عوارض استفاده از لوازم آرایشی بهداشتی تقلبی، ایجاد حساسیت می باشد که چشمها و نواحی اطراف چشم و موها بیشتر در معرض خطر استفاده از این اقلام قرار دارند.

امین پناهیان عنوان داشت: از دیگر عوارض استفاده از لوازم آرایشی بهداشتی، وابستگی ناخواسته به این مواد می باشد به نحوی که مصرف کننده پس از استفاده در یک بازه زمانی طولانی، دچار این عارضه شده که باعث می گردد تا زیبایی طبیعی فرد را تحت تاثیر قرار داده و از آن بکاهد و فرد به نوعی زیبایی خود را منوط به استفاده از این مواد بداند.

وی خاطر نشان ساخت: شناسایی کالاهای تقلبی در سطح عرضه برای مصرف کنندگان مشکل بوده و استفاده از برندهای معتبر و خرید از فروشگاههای معتبر و مورد اطمینان، یکی از راههای جلوگیری از مصرف لوازم آرایشی بهداشتی تقلبی می باشد.     
تعداد بازدید:   ۱۰

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >