رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم:
تغییر سبک زندگی، عامل ایجاد دوره سالمندی سالمتر و بانشاط تر می باشد

13 مهر 1398

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم عنوان داشت: با تغییر سبک زندگی در دوران جوانی و میانسالی میتوان دوران سالمندی سالمتر و با نشاط تری را سپری کرد.                                 

احمد قاسمی افزود: افزایش طول عمر انسان ها و اضافه شدن جمعیت سالمندان یکی از دستاوردهای قرن ۲۱ بوده و سالخوردگی جمعیت پدیده ای است که برخی جوامع بشری با آن روبرو شده  و باعث افزایش امید به زندگی شده است.

وی اضافه نمود: با گسترش برنامه آموزشی از دوران کودکی و جوانی و ارائه راهکارهای زندگی سالم می توان دوران سالمندی سالم در تمامی ابعاد جسمی ، روحی ، اجتماعی و معنوی داشت .

قاسمی بیان داشت: آموزش افراد سالمند ، حمایت اجتماعی ، مسائل مالی و معیشتی ، مراقبت در برابر بیماریها، کرامت اجتماعی و سلامت معنوی از جمله محورهایی است که در راستای حمایت از سالمندان باید به آن توجه شود .

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم اظهار داشت: ورزش منظم، داشتن رژیم غذایی متنوع و متوازن از مواد غذایی مختلف، توجه به وزن و شکل بدن و شرکت در مناسبتها و محافل اجتماعی، در سلامت سالمندی تاثیر بسزایی دارد.

وی همچنینی تاکید نمود: با توجه به اینکه در دوران سالمندی ، بیماریهای بسیاری در افراد پدیدار می گردند باید اقدامات پیشگیرانه در دستور کار افراد قرار گیرد تا در دوران سالمندی با بیماریهای کمتری دست و پنجه نرم کنند.   

تاریخ بروز رسانی:   13 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۳۲

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >