فرماندار شهرستان جم:
سالخوردگی جمعیت، از نشانه های افزایش امید به زندگی می باشد

9 مهر 1398

فرماندار شهرستان جم در کارگروه سلامت و امنیت غذایی این شهرستان گفت:سالمندی و سالخوردگی جمعیت، یکی از نشانه های افزایش امید به زندگی می باشد.

محمد حسینی اضافه نمود: سالمندی دوران پختگی و تجربه است و می تواند به عنوان مرحله ای موثر و گرانقدر در زندگی به حساب آید.

وی افزود: این واقعیت را نیز باید پذیرفت، اغلب سخن از سالمندی مترادف با ضعف و سستی تلقی می شود،که ناشی از محدودیت انسان در جنبه های فیزیکی می باشد اما با تغییر سبک زندگی میشود این تفکر را تقض کرد.

حسینی اضهار داشت: با شناخت سیرتکاملی و علل پیری می توان تاحدی از ناتوانی ها پیشگیری نمود و در نهایت «قدرت فکری» سالمند را با «توان جسمی» وی همراه نمود.

این مقام مسئول عنوان داشت: افزایش طول عمر انسان ها و اضافه شدن جمعیت سالمندان یکی از دستاوردهای قرن ۲۱ بوده و سالخوردگی جمعیت پدیده ای است که برخی جوامع بشری با آن روبرو شده  و باعث افزایش امید به زندگی شده است.

فرماندار شهرستان جم ضمن بیان اینکه سالخوردگی جمعیت در واقع یک موفقیت بهداشتی است افزود در صورت عدم برنامه ریزی مناسب جهت این گروه سنی، به یک چالش بزرگ تبدیل خواهد شد.

وی بیان داشت:از آنجایی که با افزایش جمعیت سالخورده، شیوع بیماری های مزمن نیز افزایش می یابد باید اقدامات پیشگیرانه ای در جهت ارتقاء سلامت سالمندان صورت داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم،دومین کارگروه سلامت و امنیت غذایی این شهرستان با حضور فرماندار،معاون فرماندار ، بخشدار مرکزی و دیگر مسئولین ادارات شهرستان و با دستور کار هفته سالمندان برگزار گردید.   

تاریخ بروز رسانی:   9 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۳۳

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >