رئیس بیمارستان توحید جم خبر داد:
احیا قلبی آزاده دفاع مقدس پس از تلاش ۴۰ دقیقه ای در این بیمارستان

14 امرداد 1398

رییس بیمارستان توحید جم عنوان داشت: عملیات احیاء آزاده دفاع مقدس، با حضور تیم احیاء بیمارستان پس از 40 دقیقه تلاش ،موفقیت آمیز بود و بیمار از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.

دکتر فرهاد باقری گفت:  بیمار با درد شدید در قفسه سینه و تنگی نفس به اورژانس بیمارستان توحید مراجعه کرد که با توجه به علائم اولیه، سکته وسیع قلبی تشخیص داده شد.

وی افزود: در سریع ترین زمان ممکن، عملیات درمانی توسط پزشک اورژانس آغاز شد که متاسفانه با توجه به وسعت زیاد حمله قلبی، ایست کامل تنفسی و ضربان قلبی بروز کرد.

دکتر باقری اظهار داشت: با توجه به شرایط بیمار، عملیات احیا قلبی تنفسی با حضور تیم احیا در اورژانس ادامه یافت و پزشک متخصص قلب و عروق، پزشک اورژانس و نیز متخصص بیهوشی روند احیا را مدیریت کردند.

رئیس بیمارستان توحید جم با بیان اینکه عملیات احیا ۴۰ دقیقه به طول انجامید تصریح کرد: در طی این مدت، ۸ بار شوک الکتریکی استفاده شد تا علائم و نشانه های حیاتی ظاهر شد و  بیمار از مرگ حتمی نجات یافت.

دکتر فرهاد باقری افزود: بیمار با کمک دستگاه تنفس مصنوعی در بخش سی سی یو تحت نظر قرار گرفت و روز بعد با هوشیاری کامل از دستگاه جدا شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: این جانباز و آزاده سرافراز دفاع مقدس پس از طی مراحل درمانی در بیمارستان و تثبیت شرایط، برای پیگیری درمان و ترمیم عروق انسداد یافته قلبی به بیمارستان بوشهر اعزام شد.

وی با اظهار خرسندی از انجام موفق این عملیات احیا، از مجموعه تیم احیا تقدیر کرد و گفت: تمام تلاش مجموعه درمانی بیمارستان، ارائه خدمات مطلوب و صادقانه به بیماران و مراجعان عزیز است و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.   

تاریخ بروز رسانی:   14 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۲۴

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >