توزیع 46 قلم دارو و مکمل رایگان در شهرستان جم

15 دی 1397

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: در حال حاظر ،46 قلم دارو و مکمل به صورت رایگان در مراکز خدمات جامع سلامت،پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت این شهرستان توزیع می گردد.

احمد قاسمی اضافه نمود:یکی از مکملهای توزیع شده ،قرص آهن می باشد که کمبود آهن و کمخونی ناشی از آن یک مشکل تغذیه ای مهم به ویژه در نوجوانان دختر است.

وی افزود : این کمبود در کودکان و نوجوانان باعث کاهش ضریب هوشی، عدم تمرکز حواس، ضعف یادگیری و خستگی، تاخیر در فرایند رشد عضلات و کاهش قابلیت های ورزشی ، خستگی و افت تحصیلی و کاهش مقاومت بدن در برابر عفونتها می شود.

قاسمی  ضمن بیان این نکته که ،اگر غذای مصرفی در گروه های هدف، متنوع و مناسب باشد احتیاجی به مصرف مکمل‌های غذایی نیست عنوان داشت: مکمل‌های ایرانی موجود در کشور، متناسب با نیاز ایرانی است و نیازی به مصرف نوع خارجی آن نمی باشد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم اظهار داشت: مکمل‌ها دارو نیستند و نباید به این عنوان مصرف شوند. استفاه بی رویه و تداخل استفاده از این مکملها میتواند خطرناک باشد و باعث ایجاد عوارض گردد.

احمد قاسمی افزود : فولیک اسید،قرص و قطره آهن،مولتی ویتامین،کلسیم، ویتامین دی،استامینوفن،مبندازول،دیفن هیدرامین و ... از اقلام دارویی و ململهای توزیع شده می باشند.   

تاریخ بروز رسانی:   15 دی 1397

تعداد بازدید:   ۲۴۲

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >