فرماندار شهرستان جم:
مقوله اجتماعی بودن سلامت، باید مورد توجه همگان قرار گیرد

10 آذر 1397

فرماندار شهرستان جم در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان جم گفت: مقوله اجتماعی بودن سلامت باید مورد توجه همگان قرار گیرد و در تامین آن تلاش نمایند.

محمد حسینی افزود: ابتدا باید نیازهای حوزه سلامت شناسایی گردد تا بتوان آنها را تامین کرد و در تامین سلامت موفق بود.

وی اضافه نمود: اطلاع رسانی و آموزش نقش بسزایی در افزایش سواد سلامت شهروندان دارد و فضای مجازی یکی از ظرفیت های خوب در این راه می باشد که باید از آن حداکثر استفاده را برد.

حسینی ضمن اشاره به مزایای پرونده الکترونیک سلامت، خواستار مشارکت فعال پرسنل ادارات جهت تشکیل پرونده الکترونیک سلامت گردید

مشارکت در کانون سلامت محله باید مسئولانه،عادلانه و داوطلبانه باشد

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم عنوان داشت: مشارکت در کانون سلامت محله باید مسئولانه،عادلانه و داوطلبانه باشد تا بتواند کارایی لازم را در تامین سلامت مردم داشته باشد.

احمد قاسمی خاطر نشان ساخت: تشکیل کانون سلامت محله، یکی از راه های تامین سلامت شهروندان و دستیابی به پوشش همگانی سلامت  است.

وی اضافه نمود: بیماری های غیرواگیر در کشور در حال افزایش می باشد که رعایت اصول و استانداردهای تغذیه ای،در جلوگیری از ایجاد این بیماریها نقش تعیین کننده ای دارد.

قاسمی افزود: با توجه به اینکه بیماری های غیرواگیر در ابتدای کار هیچ علایمی ندارد و فرد متوجه بیماری خود نیست،امکان دارد صدمات جبران ناپذیری را متحمل گردد.

این مقام مسئول تاکید نمود: چکاب دوره ای افراد، در شناسایی به موقع بیماریهای غیر واگیر نقش بسزایی دارد و این تشخیص به موقع بیماری می تواند جلوی بسیاری از آسیب ها را بگیرد.   

تاریخ بروز رسانی:   10 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۲۵۲

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >