مصرف دخانیات،کم تحرکی و رژیم غذایی ناسالم،از عوامل اصلی ایجاد بیماریهای قلبی عروقی می باشد

4 مهر 1396

کارشناس بیماریهای غیرواگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم عنوان داشت: مصرف دخانیات ،کم تحرکی و رژیم غذایی ناسالم از عوامل اصلی ایجاد بیماریهای قلبی عروقی می باشد

 پریسا قاسمی افزود: هر ساله نزدیک به 32 میلیون مورد سکته قلبی و مغزی در دنیا رخ می دهد که باعث مرگ بیش از 17میلیون نفر می شود .

وی اضافه نمود: 60درصد موارد مرگ در سال 2000میلادی در جهان به علت بیماری های غیرواگیر بوده و برآورد می شود که این میزان تا سال 2020 میلادی به 73 درصد برسد که سهم بیماری های قلبی از این میزان بیش از 48 در صداست .

خانم قاسمی عنوان داشت: موارد مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی در کشورهای توسعه یافته در سالیان اخیر، روند رو به کاهش داشته است ، در حالیکه این موارد در کشورهای در حال توسعه همچنان سیر صعودی دارد .

ایشان اظهار داشتند: گزار اقتصادی ، صنعتی شدن و جهانی شدن ، سبب تغییراتی در شیوه زندگی شده است که در ایجاد بیماری قلبی عروقی نقش مهمی دارند.این تغییرات شامل مصرف دخانیات ،کم تحرکی و رژیم غذایی ناسالم است .

این کارشناس مبارزه با بیماریها افزود: بیماری قلبی عروقی اولین علت مرگ و میر در ایران است که براساس آمار واطلاعات موجود، بیش از 39 درصد کل علل مرگ راشامل می شود

وی اضافه نمود: عمده این موارد مرگ، به مشکلات  رگ های خون رسان به قلب (عروق کرونر) و تنگ ،سفت  و سخت شدن دیواره رگ ها خواهد بود . به این حالت تصلب شراین گفته می شود و  تصلب شراین در رگهای کرونر عروق باعث قطع شدن جریان خون به قلب و در نتیجه باعث ایسکسمی قلبی می شود .

    
تعداد بازدید:   ۶۶

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >