اجرای طرح تشدید بازرسین بهداشت محیط و حرفه ای شهرستان جم با استفاده از تجهیزات پرتابل

27 خرداد 1396

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم: طرح تشدید بازرسین بهداشت محیط از صنوف حساس در ماه مبارک رمضان، با استفاده از تجهیزات پرتابل صورت پذیرفت

در این راستا مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم عنوان داشت: در راستای کنترل و پایش سلامت و امنیت مواد غذایی در ایام ماه مبارک رمضان، بازرسان بهداشت محیط، مراکز تهیه و توزیع زولبیا و بامیه را با برنامه ریزی مدون نظارت می نمایند.

مجید ابراهیمی افزود : به منظور بهبود وضعیت بهداشتی کارگاه ها و صنوف حساس( تولید زولبیا ، بامیه و شیرینی جات، آش و حلیم فروشی ها) در ایام ماه مبارک رمضان طرح ویژه تشدید بازرسی با حضور فعال بازرسین بهداشت محیط مرکز بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان ، ملبس به یونیفرم بهداشت 190 همچون سالهای قبل به مرحله اجرا در می آید.

وی اضافه نمود: مواردی همچون رعایت بهداشت فردی ، نظافت عمومی، روپوش، کلاه ، دستکش، ایمنی مواد غذایی خام و پخته ، آب مصرفی ، لوازم و تجهیزات در محیط کار، چیدمان وسایل ، دمای نگهداری ، فضای فیزیکی ، سیستم دفع پساب و پسماند و دیگر موارد در صنوف حساس کنترل و نظارت می گردند.

ایشان همچنین افزود: بررسی استفاده از ظروف یکبار مصرف بر پایه گیاهی و سلولزی ، توجه ویژه به کنترل روغن در شیرینی  فروشی ها جهت تهیه زولبیا و بامیه ، سنجش میزان پراکسید روغن ، میزان شوری نان و آش و حلیم و بررسی استفاده از جوش شیرین در نانوایی ها با دستگاههای پرتابل در این طرح از موارد حائز اهمیت می باشد.

 ابراهیمی خاطر نشان ساخت : در همین راستا در 20 روز اول ماه رمضان، 52 مورد سنجش با دستگاههای پرتابل  صورت گرفته(TPM روغن،آلودگی سطوح و ...) و جهت بررسی افزودنیهای غیر مجاز در محصول تولیدی کارگاههای شیرینی، 12 مورد نمونه برداری انجام شده و همچنین دو نانوایی بدلیل مصرف غیر مجاز جوش شیرین تعطیل شدند.

وی تاکید نمود: شهروندان گرامی از خرید زولبیا ، بامیه و شیرینی جات از دستفروشان دورگرد خصوصا در بازارهای روز، خودداری نمایند و در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی با سامانه 190 مدیریت ثبت شکایات مردمی  وزارت بهداشت بصورت شبانه روزی تماس حاصل نمایند.   
تعداد بازدید:   ۹

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >