معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم:
افسردگی در راس بیماریهای روانی قرار دارد و در زنان دو برابر مردان می باشد

1 امرداد 1396

اصغر نوروززاده عنوان داشت: افسردگی در راس بیماریهای روانی قرار دارد و در زنان دو برابر مردان دیده می شود.

وی اضافه نمود: بیماریهای روانی ، به گروهی از بیماریها گفته میشود که با تاثیر بر تفکر و رفتار، باعث ایجاد ناراحتی برای فرد مبتلا می گردد.

ایشان اظهار داشتند: بیماریهای روانی به خوبی شناخته نشده اند و تک علتی نیستند و ژنتیک،استرس های مختلف،وضعیت اقتصادی وسیاسی ، تغذیه و.... عواملی هستند که در ایجاد آن موثرهستند.

نوروززاده خاطرنشان ساخت: ازجمله اختلالات روانی،افسردگی و اضطراب،وسواس،اختلال دوقطبی ،اسکیزو فرنیا،اختلال خواب،اختلال رفتاری و پرخاشگری می باشد که افسردگی،استرس و پرخاشگری در رتبه اول تا سوم قرار دارند.

 وی اضافه نمود:افسردگی در راس بیماریهای روانی قراردارد ودر زنان دو برابر مردان است و در کشور ما شیوع بیشتری دارد.

این مقام مسئول عنوان داشت: 25%افراد هرجامعه به بیماریهای روان مبتلا هستند و نیاز به خدمات روانپزشکی دارند و85% از این گروه ، نیاز به دارو درمانی دارند، البته عده ای هم هستند که تشخیص داده نشده و تحت درمان قرارنگرفته اند.

نوروززاده با بیان اینکه بیماریهای روحی روانی درایران 8% بیشترازمتوسط جهانی می باشد افزود: سرطان درافرادی که اختلال افسردگی ،دوقطبی واسکیزوفرنیا دارند، 6/2 برابر بیشتراز سایر افراداست.

وی اضافه نمود: بیماری اختلال اضطرابی با  6/15% شیوع، از شایعترین بیماریهای روانی است که شامل وسواس ،استرس پس ازسانحه ، انواع فوبیا و... می باشد که درزنان دوبرابر بیشترازمردان است.   
تعداد بازدید:   ۳۰

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >